Torebka – atrybut kobiecości i nie tylko

źródło: amiche.pl

Od dawien dawna wiadomo, że torebka to skarb każdej damy. Przedstawicielki płci pięknej kochają dodatki, dlatego też nie powinno dziwić, że proponowany obecnie wachlarz dostępnych modeli jest tak szeroki. Spośród rozmaitości oferowanych dziś na rynku modowym, w dziedzinie torebek damskich od lat królują wyroby z zakresu galanterii skórzanej.

Kosztowne, ale i trwałe

Listonoszka skórzana granatowa (źródło: amiche.pl)

Wadą produktów ze skóry naturalnej jest zwłaszcza cena. Wygórowane stawki widniejące na metkach akcesoriów prezentowanych przez powszechnie znane marki sprawiają, że większość konsumentek woli zaopatrywać się w tanich sieciówkach rozsianych w centrach handlowych. Za tę samą kwotę mogą one bowiem nabyć kilka różnych torebek. Czy jednak warto? Patrząc na jakość wykonania, precyzję wykończenia oraz rodzaj surowców zastosowanych w procesie produkcji, nie ma wątpliwości, że dodatkom skórzanym nie równają się żadne inne akcesoria. Asortyment tej klasy jest warty Zachodu. Inwestując w torbę solidną i estetyczną zarazem mamy gwarancję wytrzymałości oraz długotrwałości użytkowania, co jest opłacalne z perspektywy czasu. Jedna dobra torebka damska może posłużyć przez lata intensywnego zastosowania. To, na co warto natomiast zwrócić uwagę to czy salon, z usług którego korzystamy jest rzeczywiście wiarygodnym źródłem dystrybucji produktów skórzanych. Nierzadko za horrendalne kwoty sprzedawane są tanie podróbki, które z prawdziwą skórą mają niewiele wspólnego.

Naturalna contra ekologiczna

Torebka wizytowa srebrna zapinana na bigiel (źródło amiche.pl)

W ostatniej dekadzie coraz częściej zwolennicy ochrony środowiska i ekolodzy apelują do społeczeństwa, aby zwracać większą uwagę na to, z jakiego typu materiałów wytwarzane są nabywane towary. Tyczy się to również odzieży, obuwia oraz dodatków. Nieprzypadkowo więc na chwilę obecną dość modne są torby damskie szyte z surowców określanych potocznie, jako ekologiczne. W zależności od modelu, na jaki natrafimy, niewykluczone, że będą one trwałe i wytrzymałe, lecz z pewnością nie posłużą nam tak długo jak klasyczne torby ze skóry naturalnej. Zupełnie inaczej będą się one także prezentowały wizualnie, a mianowicie są mniej połyskliwe, nie tak miękkie w dotyku i bardziej podatne na obdarcia oraz uszkodzenia mechaniczne. Wyroby galanterii skórzanej okazują się natomiast zdecydowanie lepsze pod względem standardów wytwórczych i jednocześnie praktyczniejsze. Wbrew pozorom, mimo że są o wiele kosztowniejsze, nie musimy na nie aż tak uważać jak na innego typu modele toreb, gdyż są one po prostu bardziej odporne na porysowania czy przetarcia. Bez względu na aspekt finansowy, wiek, poczucie gustu czy preferencje indywidualne każda kobieta powinna wyposażyć się w chociaż jedną porządną torebkę damską, która będzie stanowiła jej elegancką wizytówkę.

Zdjęcia: http://www.amiche.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *