Jesień/Zima 2013 – co ubrać na nogi?

Tradycyjny stereotyp o kobietach głosi, iż przedstawicielki płci pięknej wykazują ponadprzeciętną słabość do butów. Pomimo powszechnej opinii nie każda kobieta lubi jednak biegać po butikach w celu znalezienia ładnej pary, która będzie łączyła w sobie kilka własności tj: wygoda systematycznego noszenia, wyrafinowanie i dobra rozmiarówka. Ponadprzeciętnym trudnością okazuje się nieodzowność zainwestowania w należyte obuwie przeznaczone na sezon jesienny. Czemu? O tym poniżej!

Czym zaskoczyć?

Botki do kostki (źródło: primastradaesklep.pl)

Największym problemem dam jest biegłość w znalezieniu takich butów, które nie będą jedynie ładne, ale bez zarzutu współgrające z wszystkimi gatunkami noszonej garderoby. Duża uniwersalność z kolei wcale nie jest cechą charakteryzującą wszystkie modele obuwia. Trudem bowiem, aby przykładowo standardowe kozaczki z zamszu idealnie nadały się na okres od listopada do grudnia, a więc w porze typowo mokrej. Jednakowo również jest przy balerinach, które są idealnym wyborem, ale jedynie na dni letnie bądź słoneczną wiosnę. Co zatem nabywać na jesień, aby nie żałować zainwestowanych funduszy? Strzałem w 10 okazują się modne botki do kostki, które są one zarówno komfortowe w powszednim użytkowaniu, jak także wielce stylowe. Właśnie to, że są one nie za wysokie, ale też nie za niskie powoduje, iż świetnie komponują się z rozmaitymi ciuchami – z jednej strony będą harmonizowały z sukienkami czy spódnicami, a z drugiej również do spodni albo jeansów.

Przede wszystkim modnie i stylowo

Botki na koturnie (źródło: primastradaesklep.pl)

Wyżej scharakteryzowany typ obuwia damskiego projektowany jest w oparciu o różne designy. Szczególnie interesujące estetycznie okazują się botki na koturnie. Są one najczęściej bardzo popularne i bardziej wygodne w noszeniu niż standardowe modele na obcasach. Od pewnego czasu wzorowo zamieniają one obuwie na klockach, które sukcesywnie znikają, uznawane za nieco archaiczne. Platformy poza tym, że są wytworne potrafią również w zupełności odmienić sylwetkę. Przedłużają kończyny, powodują, że figura przedstawia się seksowniej, a spodnie leżą znacznie ładniej. Nie ma problemu z mnącymi się nogawkami. Nie redukujemy również swej sylwetki, przywdziewając nawet brawurowe spódnicę do kostek. Na taki model butów powinny się zdecydować w głównej mierze te panie, które są niskie i dotąd odtrącały spodnie z wysokim stanem czy nieco dłuższe sukienki.

Jak zaoszczędzić w kolejnych sezonach

Botki na obcasie (źródło: primastradaesklep.pl)

Kupując lepsze jakością buty, mniejsza o to czy botki na obcasie, koturnie czy szpilce, mamy z głowy coroczną wymianę obuwia. Jest to z jednej strony wielka oszczędność czasu, a z drugiej również czytelna redukcja środków finansowych wydawana na buty. Nabywając trwałe, wytrzymałe i gustowne pary w renomowanych salonach i od sprawdzonych wytwórców mamy gwarancję dokonania inwestycji na parę sezonów. Patrz zatem, gdzie się kierujesz na zakupy i miej świadomość, że czasem o wiele lepiej jest trochę dopłacić po to, ażeby móc korzystać nabytego obuwia przez dłuższy okres. Zwróć więc uwagę na jakość materiału, z jakiego są one zrealizowane, sposób ich wykończenia i wygląd wizualny konkretnego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *