Czym zamienić kosmetyki do demakijażu

Mleczko, tonik, kosmetyki do demakijażu – to wszystko jest teraz dostępne w jednym produkcie. Mieszanką jakże potrzebnych do codziennej pielęgnacji twarzy kosmetyków jest płyn micelarny. Jest zachwalany przez producentów, panie pokochały go w błyskawicznym tempie, ale czym tak naprawdę jest?

Podstawą tego kosmetyku są micele – bardzo małe kuleczki składające się z cząsteczek wodnych i tłuszczowych. Podczas mycia cząsteczki miceli łączą się z makijażem, tłuszczami, zanieczyszczeniami na skórze. Dzięki temu skóra jest doskonale oczyszczona. Płyny micelarne bardzo łatwo się aplikuje. Wystarczy zmoczyć wacik niewielka ilością i przemyć nim twarz. Jest to idealny kosmetyk dla osób z wrażliwa i suchą skórą. Nadaje się dla każdego typu cery. Nie podrażnia skóry, nie wywołuje zaczerwień, pieczenia oraz nie pozostawia tłustej warstewki tak jak to jest w przypadku mleczek do demakijażu.

Płyny micelarne doskonale zastępują preparaty do demakijażu, a także toniki, żele i mleczka do codziennego mycia twarzy. Kosmetyki micelarne dostępne są nie tylko w postaci płynów, ale także żeli, pianek oraz mleczka.

One Response to Czym zamienić kosmetyki do demakijażu

  1. Andromeda pisze:

    Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Możę jednak takie kosmetyki (te płyny miceralne) to dobre rozwiązanie i dal mnie. Sie zobaczy sie dowie :)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *