Buty dla małego dziecka

Twoja pociecha zaczyna stawiać pierwsze kroki? Czas na wybór butów! Jednak zanim wybierzesz się na zakupy przeczytaj, kilka podstawowych rad jakimi należy się kierować przy zakupie. Obuwie dziecięce musi być odpowiednio dobrane, to jakie buty kupisz będzie miało duży wpływ na rozwój Twojego dziecka.

buty dla dziecka zdrowe obuwie

Nie wątpliwie jest to nadzwyczaj ważny moment, nie wolno zlekceważyć pierwszych butów. To od nich zależy między innymi to, czy stopy twojego dziecka będą rozwijać się prawidłowo. Malutkie stópki są bardzo delikatne i wymagają szczególnej uwagi. Jeżeli będą zaniedbane teraz, może być to problem jaki będzie ciągnął się do końca życia!

Poniżej kilka ważnych informacji, na które warto zwrócić uwagę wybierając buty:

Pierwsza sprawa materiał. Buty najlepiej jeśli wyprodukowane są z prawdziwej, delikatnej skóry, oddychającej oraz rozciągliwej. Wszystko to dla wygody oraz właściwej higieny. Po drugie spód bucika, dobrze gdy będzie miękki. Muszą bez problemu się zginać, w szczególności w miejscu, w którym zaczynają się paluszki naszego dziecka. Ważna jest grubość podeszwy musi być cienka. Ważne jest to z tego powodu, aby maluch nie stawiał nóżek krzywo.

Następna sprawa, to wygląd buta i długość. Obuwie powinno mieć odpowiednio szeroki czubek, wysoki, na dodatek wzmocniony. Bucik powinien być dłuższy od stópki dziecka mniej więcej o centymetr, stópka musi mieć swobodę ruchu. Oprócz tego but musi być odrobinę na pięcie usztywniony, co będzie zapobiegać odkształceniu stopy i pomaga w odpowiednim stawianiu stopy. Pamietaj, że but musi z łatwością wchodzić na stopę, nie może być wciskany na siłę. Jeśli macie wątpliwości pomiędzy dwoma numerami – za każdym razem decydujcie się na większy. Idąc na zakupy do sklepu znajdziemy charakterystyczne miarki, jakie ułatwią wam wybór dobrego rozmiaru.

Chcemy również wspomnieć, że jeżeli macie dywany, jest ciepło – nasze dziecko powinno chodzić na bosaka – wówczas właśnie stópka rozwija się najlepiej.

Decydując się na zakup bucików dla naszej pociechy nie możemy żałować grosza. Ważna jest jakość, lepiej więc kupować buty sprawdzonych sklepów, które specjalizują się w produkowaniu butów dla naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *